הדברת עכברים בחורף

הדברת עכברים – גם בחורף!

אם חשבנו שהקיץ עבר ויחד אתו נעלמו העכברים מחיינו לפחות עד הקיץ הבא, אז טעינו. העכברים מחפשים בחורף מקום חם להתרבות ולמצוא מזון, מגיעים אל הבתים ואל החצרות ופוגעים בבני האדם וברכוש. העכברים מעבירים מחלות רבות, מכרסמים את חוטי החשמל, את קווי צנרת ואת המזון.

יש לכם עכברים בבית? צרו מיד קשר עם "המרכז הארצי להדברת חולדות ועכברים". צברנו ידע וניסיון רב בהדברת עכברים, נשמח להעמיד את הידע והניסיון לשרותכם.

הדברת עכברים – סקירה קצרה על שיטות ההדברה הנפוצות

הדרך הטובה ביותר להילחם בעכברים היא למנוע את הופעתם. אם אתם גרים בבית פרטי או בקומת קרקע חשוב להקפיד על חצר נקייה ולבדוק שפחי הזבל סגורים היטב. חשוב מאוד לאטום את כל החריצים והסדקים שדרכם יכולים העכברים להיכנס אל הבית ולחתוך ענפי עצים המגיעים לדירה. אם אתם גרים בקומה גבוהה חשוב לבדוק כי הגג נקי ואטום.

גם בבית שמירה על ניקיון עשויה למנוע את הופעת העכברים. שמרו את מוצרי המזון בכלים סגורים הרמטית, את האשפה ארזו בשקיות אטומות והקפידו לפנות אותה לעתים תכופות. שמרו על ניקיון ברמה גבוהה בחדרי האשפה וסביב מתקני האשפה בחצר.

אם גיליתם סימנים המעידים על הימצאות עכבר בבית, קנו מלכודת ביתית ונסו ללכוד את העכבר. אם לא הצלחתם או שמספר עכברים נלכדו במלכודת, אך הסימנים לא מפסיקים, כנראה שיש כמות גדולה של עכברים בבית והמלכודות הביתיות לא יעזרו וזה הזמן להזמין מדביר מקצועי .

מדביר מקצועי ידביר את העכברים בעזרת רעל. המדבירים משתמשים ברעל שאינו הורג את העכברים מיד, אלא באיטיות כעבור מספר ימים. את הרעל הם שמים בתוך מלכודות הממוקמות בדרך כלל בחצר מאחר והעכברים נוטים להקים את הקן שלהם במקומות מסתור בחצרות או בביובים.

מדביר מקצועי ידע לבחור את סוג הרעל המתאים ויקפיד למנוע מילדים קטנים או מחיות מחמד את הגישה אל המלכודות כדי שלא ייפגעו מהרעל.

דרך נוספת להילחם בעכברים היא באמצעות האויבים הטבעיים שלהם. אם מצאתם עכברים בחצר, חתול בחצר יעשה היטב את העבודה.