יש לכם חולדות

יש לכם חולדות – כמה טיפים ועצות טובות

 החולדה היא בעל חיים חכם במיוחד. יש לה חוש ריח, חוש שמיעה וכושר הישרדות מדהים. היא יודעת לרוץ ולטפס, היא מסוגלת להגיע לכל מקום והיא אוהבת להיות במיוחד באזורים עירוניים. ראיתם חולדות בסביבת המגורים שלכם, קבלו כמה טיפים מוצלחים במיוחד ומספר עצות טובות.

הדברת חולדות – איך תזהו חולדות?

 הדרך הפשוטה לזיהוי החולדות היא לראות אותן באופן פיזי. החולדה מזכירה את העכבר, אך היא הרבה יותר גדולה ממנו. בארץ יש שני סוגים של חולדות, חולדה מצויה וחולדת החוף. לחולדה המצויה יש זנב ארוך בגודל של אורך הגוף. לעומתה לחולדת החוף יש זנב קצר, אך עבה יותר.

 לא הצלחתם לראות את החולדות? נסו לעקוב אחרי הגללים שהן משאירות. הגללים של החולדות דומים בצורתם לגרגירי אורז, אך הרבה יותר גדולים מהם. החולדות אוהבות להטיל צואה באותו מקום. אם גיליתם גללים של חולדה וניקיתם את המקום, אך לאחר מספר ימים מצאתם שוב את הגללים, כנראה שבבית שלכם מסתובבת חולדה.

  החולדות מכרסמות כל דבר, חוטי חשמל, ניילונים, מוצרי פלסטיק, מוצרי עץ, פירות וירקות ואריזות מזון. אם מצאתם כרסומים במשקופים, בצנרת ועוד, כדאי לכם להזמין בהקדם מדביר מקצועי מומחה בתחום הדברת חולדות.

 הדברת חולדות – חמישה טיפים חשובים במיוחד

  החולדות אוהבות לכרסם מוצרי מזון. הקפידו לאחסן את מוצרי המזון המכלים או בשקיות עבות ואטומות. אל תשאירו מוצרי מזון פתוחים, סגרו היטב את כל המכסים.

  החולדות אוהבות מקומות מלוכלכים עם שאריות מזון. סגרו היטב את המכסים של הפחים ורוקנו אותם לעתים קרובות. הקפידו על היגיינה ותחזוקה של הגינה. גזמו את העצים, קצצו עשבים שוטים ופנו את כל הפסולת מהגינה.

 החולדה יודעת לטפס ולקפוץ והיא יכולה להגיע אל הבית שלכם בקפיצה מצמרות העצים. דאגו לאיטום של כל הפתחים, התקינו רשתות על פתחי החלונות ואטמו את כל הסדקים והפתחים כמו תעלה למזגן, צנרת מים, פתחי ניקוז ועוד.

 החולדות מחפשות מים. הקפידו למנוע מקורות מים עומדים כמו דוד נוזל, ברזים מטפטפים, שלוליות מים בחצר ועוד.

 יש שיטות שונות של הדברת חולדות, רק מדביר מקצועי ידע לבחור את שיטת ההדברה המתאימה. לעתים כדי למרב את הצלחת ההדברה ישלב המדביר מספר שיטות.

כמו כן חברתנו מתמחה בתחום הדברת טרמיטים בשיטות ידידותיות לאדם ולסביבה.