חולדות המדריך המלא

הדברת חולדות – המדריך המלא

החולדות הן מכרסם נפוץ האוהב לחיות בסביבות המגורים של בני האדם, במיוחד באזורים עירוניים, ומזוהות עם העברת מחלות, חיידקים ונגיפים. החולדות הן יצורים אינטליגנטיים בעלי חוש ריח, חוש שמיעה וכושר הישרדות מפותח במיוחד. הן יכולות לרוץ, לטפס ואפילו לשחות, ולכן הן מגיעות כמעט לכל מקום, גם לקומות גבוהות. בעזרת השיניים החדות שלהן הן יכולות לכרסם ולפלס להן דרך במחילות באדמה, בסדקים בקירות, בצנרת הביוב ועוד. יש לכם חולדות בבית? רק בעזרת שיתוף פעולה עם מדביר מקצועי ומיומן בתחום הדברת חולדות תצליחו להתמודד בהצלחה עם החיה המזיקה.

הדברת חולדות –  באמצעות רעל או מלכודת

פיזור רעלים באמצעים שונים כמו רעל בשתייה, רעל בשקיות, באבקה או בגרגרים עשויי להדביר את החולדה. פיזור רעלים מקצועי מבוסס על היכרות של המדביר עם אורח החים וההרגלים של החולדות. כדי למנוע סכנת הרעלה של ילדים, קשישים וחיות מחמד בבית, את הרעלים יש לפזר בתוך תיבת האכלה, תיבות מיוחדות המותאמות לחולדות. פיזור רעלים ללא תיבות האכלה עלול להוות סכנה.

יש סוגים שונים של מלכודות המיועדות להדברת החולדות כמו מלכודת קפיץ, מלכודת כלוב, מלכודת דבק ועוד. השימוש במלכודות מחייב סבלנות רבה ולא תמיד מבטיח תוצאות. כדי למרב את סיכויי ההדברה של החולדות באמצעות המלכודת יש לפנות למדביר מוסמך. רק מדביר מקצועי ידע להתאים את סוג המלכודת המתאים ולמקם אותם במקום הנכון.

הדברת חולדות – גם מניעה היא חלק מההדברה

 כדי למנוע את הופעת החולדות בבית יש לאטום היטב את פתחי הביוב, את הסדקים בקירות המבנה, את הגג, את המרתף, להקשות ולחסום עד כמה שאפשר את נתיבי התנועה של החולדה. חשוב גם לאטום חורים וחללים בתוך הבית כמו חללים מיותרים מסביב ארונות האמבטיה והמטבח.

חשוב להקפיד על היגיינה וניקיון. יש לגזום צמחיה, לנקות פסולת ושאריות בגינה ולהפריד באופן בולט בין הגינה והצמחייה לבין המבנה.

אחד האמצעים היעילים ביותר להדברת חולדות הוא החתול. אם יש לכם חתולי חצר כדאי לטפח אותם ולדאוג להם שיישארו בחצר שלכם או בקרבת המבנה.

יש לכם חולדות? התייעצו עם המדביר איך ליצור מצב שבו החולדות יתקשו להישאר בסביבת המגורים שלכם.