הדברת חולדות אלקטרונית

הדברת חולדות אלקטרונית

 

החולדות נחשבות לחיות חכמות בעלות כושר למידה גבוה. החולדה נמנעת מחזרה על טעויות שעשתה בעבר כמו הילכדות המלכודות או אכילה של פיתיונות רעילים וכל חולדה שנפגעה בעבר, לא תחזור שוב על אותה הטעות, לכן המלחמה בחולדות דורשת יצירתיות ומציאה של פתרונות חדשניים ומקוריים, וזו הסיבה כי הדברת חולדות אלקטרונית הופכת להיות נפוצה ופופולארית יותר ויותר.

 

הדברת חולדות אלקטרונית – לא הדברה, אלא הרחקה

 

בעבר נהגו להדביר את החולדות באמצעות רעל או במלכודות. מאחר והרעל מתחיל את הפעולה שלו מספר ימים לאחר שהחולדה בלעה אותו, לא תמיד ידענו מתי ואיפה מתה החולדה, לפעמים היא מתה במקומות מסתור וגרמה לריח חריף חזק ובלתי נעים.

 

החולדות הן חיות חכמות, כאשר חולדה אחת רואה שחברתה נפגעה מאכילת הפיתיון המורעל, היא מבינה שעליה להתרחק מהפיתיונות, וכך לפעמים השימוש במלכודות עם פיתיונות רעילים לא אפקטיבי תמיד.

 

השימוש במלכודות דבק או מלכודות שטיח גורם להתעללות בחולדות. המראה של החולדה הדבוקה למלכודת ומנסה להימלט, אך לא מצליחה, מזעזע, ולכן בשנים האחרונות נמנעים רבים מלהשתמש בסוגים שונים של מלכודות מסיבות הומאניות.

 

הדברת חולדות אלקטרונית נחשבת לאחת השיטות המתקדמות בתחום הדברת החולדות.  השיטה מבוססת על השמעת רעשים בתדרים המטרידים את החולדות ומפרים את השלווה שלהם. גלי הקול המושמעים לחולדות, אינם נשמעים באוזני בני האדם והם אינם פוגעים בשגרה ובאיכות החיים של דיירי הבית, אך הם מטרידים את החולדות, הם מהווים עבורם רעש בלתי נסבל וגורמים להם להתרחק מהבית ולחפש מקום אחר.

 

כדי להתקין את המערכת במקצועיות יש צורך בניסיון ובידע. יש להתאים את עוצמת הרעשים ואת סוג הרעשים לתנאי השטח כדי שהם יהפכו את השטח למקום בלתי נסבל עבור החולדות.

 

המערכות האלקטרונית מייתרות את הצורך ברדיפה ובלכידה של כל חולדה בנפרד. שיטה זו מתאימה במיוחד לחולדות הנמצאות במקומות שאליהם קשה להגיע כמו בין קירות גבס, קירות כפולים, עליות גג, בתי עץ, מרתפים ועוד ובכל מקום שבו רוצים להדביר את החולדה  הדברה ידידותית שלא תפגע בחולדה ובסביבה.