הדברה ירוקה של החולדות

הדברת חולדות – למה כדאי להדביר חולדות ב"הדברה ירוקה"?

החולדות נחשבות למזיק הרסני, הן מכרסמות את כל מה שעומד בדרכן וגורמות נזקים כבדים לכבלי חשמל, לקירות, לדלתות וגרוע יותר, הן מעבירות מחלות מסוכנות לבני האדם. יש שיטות שונות להדברת חולדות, השימוש ברעל הוא אחד השיטות היעילות, אך גם מסוכנות. מדבירים ותיקים מספרים כי בעבר קרו מקרים שחיות מחמד או אפילו ילדים קטנים נפגעו מהרעל, ולכן בשנים האחרונות ממליצים המדבירים להדביר את החולדות באמצעות שיטות שונות של הדברה ירוקה.

הדברת חולדות – כל השיטות, כל היתרונות וכל החסרונות

הדברת חולדות באמצעות רעל היא אחת השיטות האפקטיביות, אך, כאמור, היא עלולה לסכן גם את בני האדם. ונוסף על כך, החולדה היא חיה חכמה, ברגע שאחת החולדות מזהה כי חברתה מתה לאחר שאכלה פיתיון מורעל, היא תבין שהפיתיון רע ותימנע ומהאכילה  שלו.

כדי להרעיל את החולדות משתמשים המדבירים ברעל מושהה, רעל הממית את החולדה מספר ימים לאחר שאכלה את הפיתיון המורעל. כך מצליחים, אומנם, להערים על החולדות, אך לא ברור איפה ומתי תמות החולדה. במקרים רבים כאשר החולדה מתה היא יוצרת ריח איום, מושכת זבובים והופכת למטרד בלתי נסבל.

מלכודת עדיפה על הדברה ברעל, אך גם לה יש חסרונות. יש מלכודות ההורגות את החולדות או מלכודות דבק המדביקות אותן ומונעות מהן כל תזוזה וגורמות סבל רב לחולדות. אם החלטתם להשתמש במלכודות, מומלץ להשתמש במלכודות שנועדו לתפוס את החולדות ולשחרר אותן לאחר התפיסה.

ההדברה הטובה ביותר היא המניעה. חשוב לשמור על בית נקי, להקפיד שלא יהיו שאריות מזון ופירורים על הרצפה, לרוקן את פח הזבל לעתים קרובות ואם יש לכם חצר, לשמור על הניקיון בחצר.

חולדות יכולות להיכנס דרך פתחים וסדקים קטנים. אם יש לכם סדקים או פתחים חשוב לסתום אותם הרמטי כדי לחסום את הכניסה של החולדות אל הבית.

הדברה אלקטרונית היא שיטה של הדברה ירוקה מתקדמת. באמצעות מכשיר מיוחד משמיעים רעש הנשמע רק באוזני החולדות. הרעש מטריד ומציק לחולדות והן נאלצות לעזור ולחפש לעצמן מקום אחר.

כמו כן חברתנו מתמחה בתחום הדברת פשפשים למגזר העסקי והפרטי תוך שמירה על סביבה ירוקה.