איך נלחמים בחולדות

הדברת חולדות – איך נלחמים בחולדות?

  הדברת חולדות היא אחת ההדברות הנפוצות ביותר. אנשים רבים מרגישים כי הם יכולים להילחם בנמלים, בג'וקים ובחרקים נוספים, אך הימצאות של חולדה בבית מרתיעה אותם והם מזעיקים מיד מדביר מקצועי מומחה בתחום הדברת חולדות.

הדברת חולדות – כך נצליח להילחם בהן ולנצח

  החולדה נחשבת למזיק מתוחכם ובעל כושר הישרדות גבוה. לחולדה יש חוש ריח וחוש שמיעה מפותחים במיוחד והיא אוהבת לגור באזורים עירוניים. החולדה יכולה לטפס לגבהים, היא חודרת דרך הצנרת, מטפסת על עצים וכבלים ומגיעה גם אל דירות גבוהות. החולדה מסוכנת לבני אדם, היא מעבירה מחלות. אם באתם במגע עם חולדות, כדאי לפנות מיד לרופא ולהיבדק.

  כדי למנוע את חדירת החולדות אל הבית חשוב לנקוט במספר צעדי מניעה. יש להקפיד על ניקיון המטבח, לנקות את שאריות המזון מהרצפה ומהשיש, לסגור היטב את הפח ואת השקיות המכילות מזון.

   נקטתם באמצעי מניעה ועל אף זאת גיליתם סימנים של הימצאות חולדה בבית, ראיתם אותה או שהיא השאירה סימנים כמו גללים במטבח, תפוחים או פירות אחרים מכורסמים,  חשוב להזמין מיד מדביר מומחה בתחום הדברת חולדות.

 אחת השיטות הנפוצות להדברת חולדות היא השימוש במלכודת. הניחו בתוך המלכודת פיתיון, אם תתפתה החולדה ותיכנס אל תוך המלכודת, קפיץ המלכודת יסגור את המלכודת והחולדה תילכד בתוכה. קחו את המלכודת, צאו החוצה ושחררו את החולדה הרחק מהבית.

 לא הצלחתם ללכוד את החולדה? מדביר מקצועי יצליח להילחם בחולדה באמצעות חומרי הדברה כימיים רעילים. השימוש בחומרי ההדברה עלול להיות מסוכן, במיוחד בבתים שבהם יש ילדים קטנים או חיות מחמד. לכן במלחמה בחולדות לא מרססים את חומרי ההדברה, אלא משתמשים ברעל בצורת נרות עם חור באמצע. בתוך החור משחילים חוט ותולים את הנר המורעל במקומות שאליהן נוהגת החולדה להגיע כמו על יד בקבוק בירה, משקה שהחולדה אוהבת. ברגע שהחולדה נוגסת ברעל מתחיל תהליך הגסיסה שלה העשוי להימשך בין ארבעה לחמישה ימים. הרעל מאפשר לחולדה למות ללא סבל, ברגע שהוא מתחיל להשפיע על החולדה, המוח מפסיק לעבוד והחולדה לא חשה בכאב או בסכנה.